Jdi na obsah Jdi na menu
 


Český ráj

29.duben - 1.květen 2017


Tentokrát jsme byli pozvaní na oslavu Martinových 45. narozenin, které slavívá v Pleskotech. Přesněji v nedalekém táborovém komplexu. Na cestu jsem tradičně vyrazil s Panáčkem. Bez GPS s mapou v ruce jako za starých časů. Netrefili jsme. Jak říká sám Panáček: "Alespoň jsme se pokoukli po Troskách z druhé strany..."

20170429--3--horz.jpg

Po příjezdu k místu táboření jsem byl nadšený. Bylo to zapadlé zařízení v naprostém soukromí. Po ubytování jsme byli hned pozvání na poctivou česnečku, ta byla! Tam muselo padnout více česneku než vody. Jakmile se vyčasilo tak jsme vyrazili na nedaleký hrad Kost.

20170429--13--horz.jpg

Tam jsme si dali typické občerstvení v podobě piva. Protože začalo pršet, tak jsme to vzali krátkým obloukem zpět do chaty. K pípě. Cestou to teda bylo skoro horolezení s kolem, ale byla to prostě zkratka. Po té co přestalo pršet jsme se vydali ještě na malou tůru na nedalekou Pekařovu bránu. Večer se dělal táborák mezi skalami. Pilo se, zpívalo se... No co k tomu říci... chodit v lese s půllitrem piva... super!

20170429--33--horz.jpg

Další den jsme vyrazili na mé oblíbené Trosky. Ty jsem kdysi jako malý kluk navštívil s rodiči. V té době jsem se strašně bál jejich tvaru, pověsti... prostě všeho. Proto jsem se na ně musel zajet opět podívat. Padlo pár fotek a poté rychle na oběd do restaurace pod Troskami (Hotel Trosky). Jídlo bylo moc chutné, ale pamatuji si, že s obsluhou to dost vázlo. Kolegové snad čekali na kávu, která jim ani nebyla donesena. Vyrazili jsme dále... 

20170430--7--a-horz.jpg

Další zastávka měla být Valdštejn, tam jsme se dostali cestou okolo vodních děl Krčák a Vidlák, odkud se od nás "slabší a porouchané" kusy oddělily, přes Zámek Hrubá skála. Cestou jsme všude možně křižovali Český ráj a míjeli skalní útvary (např. Sklaní věž Kapelník a Kapela). Po zastávce na Valdštejnu jsme se vydali podívat na umělé skalní útvary "Kopicův statek".

20170430--20--horz.jpg

Odtud jsme se vydali zpátky po silnicích (přes obce Kacanovy, Skalany) a turistických cestách k chatě.Tam nás čekalo pivečko a další runda táborového večera. V našem pokoji se usídlil netopýr, který byl určitě nadšený z našich fotoblesků. Nakonec nepozorovaně odlétl vstříc jinému dobrodružství.

20170429--36--horz.jpg

Byl to super víkend s krásami Českého ráje. V Praze jsem zjistil, že jsem si s sebou přivezl (když už byl ten první květen - lásky čas) lásku. Klíšťáka, kterého jsem se bleskurychle zbavil pomocí dvou nožů. To jsem ještě netušil, co mi tento mrňous způsobí za trable, ale to je jiný příběh...


Tento výlet v číslech

kost-horz.jpg

                                    Ujetá vzdálenost: cca 10 + 30,5 km

                                    Maximální nadmořská výška: 447 m

                                    Celkem nastoupáno: cca 214 + 856 m

                    

 
 

 

Portrét


Kontakt

facebook.com/pavel.jurinec

Geocaching.comStatistiky

Online: 1
Celkem: 4979
Měsíc: 285
Den: 9