Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cestování - 2016

 

Jizerské hory na kolech

24. -  26.září 2016


Jizerky na kolech. Toto byl můj vůbec první víkendový výlet s kolegy z Hlubočepského zámečku. Na kole jsem dříve trávil mnoho času a život v Praze jsem si neuměl přizpůsobit tak, abych do něj zakomponoval cyklistické vyjížďky. Když padl návrh na společný víkend na kolech okamžitě jsem souhlasil a po 2 měsících v nové práci vyrazil. Ubytováni jsme byli v chatě Berounce v blízkosti Janova nad Nisou. Po příjezdu jsme vyrazili na první projížďku po okolí.  Vyrazili jsme od chaty a po nějakých 2 km jsme si u rozhledny Královka dali pauzu na pivko.

20160916--1--horz.jpg

V tu chvíli jsem pochopil, že tady je svět ještě v pořádku. Občerstveni jsme se vydali dál po cyklistických cestách skrze krásnou přírodu jizerských hor. Zastavili jsme se i na vyhlídce Krásná Máří, odkud výhled opravdu stojí za to. Další  zastávka byla na rozcestí Na Knejpě, kde došlo k další občerstvovací popíječce. 

dsc01066-copy.jpg


Zpátky jsme se k chatě vraceli přes přehradu Josefův Důl.  Večer jsme si na grilu opékali maso a trávili čas u společenských her s pivem v ruce.
Další den nám nám rosničky nevěštily nic dobrého. Ráno jsme ovšem vyjeli opět na kola, protože sluníčko svítilo, zřejmě se zmýlili... Od chaty jsme vyjeli a sjeli na nejnižší možný bod, což se ukázalo (nečekaně) jako nemoudré a to, do Josefova dolu. Sjížďka to byla suprová, což o to, ale... 
Projeli se vískou a vydali jsme se dále po cyklostezce 3020, kde naštěstí po  přibližně 600m byl hostinec U Elišky. Žízeň po náročném sjezdu vzala za své. Jeden z kolegů všem objednal takhle hezky z rána ještě Becherovku.

20160917--1--horz.jpg

Před námi bylo 250m stoupání na 2,8 délkových km. Musím říci, že Becher mi při tomto výšlapu moc nepomáhal. Po tomto výšlapu jsme dorazili k protržené přehradě, kde se uprostřed lesa z čista jasna linuly bujaré hlasy lidí.

20160917--5--horz.jpg

Později doma jsem se dozvěděl, že ten den bylo právě sté výročí katastrofy, která se na tomto místě odehrála. Pokračovali jsme dál na Smědavu, odkud jsme se vydali na Lovecký Zámeček Nová Louka. Tam nás zastihl brutální déšť, ale brutální - ten který věštily rosničky.

20160917--15--horz.jpg

Přečkat jsme museli pod koruny stromů, přesto jsme byli mokří tatam - na chatce jsem pak ždímal telefon, který mi vypovídal funkci. (Přečkání pod stromy nemělo smysl, tak jsme se vydali v dešti "naslepo" dále). V Bedřichově nemělo smysl dále pokračovat, tak jsme přečkali průtrž v místní autobusové zastávce. Po té jsme se vrátili zpátky k chatě Berounce, kde jsme večer vysprchování opět zahráli Bang a jiné stolní hry


Cestou zpátky do Prahy jsme se stavili ve Svijanech. Pochutnali si na místní kuchyni, kterou musím jednoznačně doporučit. O pivu ani nemluvím... 

20160918--8-.jpg


Tento výlet v číslech

1-horz.jpg

                                    Ujetá vzdálenost: cca 27,2 + 35,7 km

                                    Maximální nadmořská výška: 999 m

                                    Celkem nastoupáno: cca 595 + 967 m

                                    Cena ubytování na noc: 2oo,- Kč

 
 
 

 

Portrét


Kontakt

facebook.com/pavel.jurinec

Geocaching.comStatistiky

Online: 1
Celkem: 4979
Měsíc: 285
Den: 10