Jdi na obsah Jdi na menu
 


To nevymyslíš...

Jack Daniel´s Tennessee Tea 

Když jsme s Barunkou stěhovali, tak došlo k vyhazování nepotřebných věcí. Mezi 41491151_544429849313333_7535327521613545472_n.jpgněž se zařadily dvě prázdné lahve od whisky Jack Daniel´s. Napadlo mě do nich udělat černý čaj. Výsledek (teda alespoň barevně) byl stejný jako originál, až mě to samotného překvapilo. Ty správné lahve, se kterými mám ještě nevyřízené účty jsem poznal jen díky kolkům. Říkám Barunce, aby tyto dvě lahve položila k popelnicím a budeme číhat co se bude dít.  Barunka je nakonec vyhodila přímo do popelnice. V průběhu stěhování jsem na to úplně zapomněl a když už jsme se chystali odjet do nového bytu, šla Barunka vyhodit poslední odpadek. Když se vracela, tak na mě křičela: "A víš co je největší vtip dne?" Nechápal jsem... "Ty flašky zmizely!" Začal  jsem si to barvitě představovat a hlasitě se smát. Jak to asi probíhalo? Kdo je vzal? Ochutnal je? No škoda, že jsme to neviděli...

 (1. září 2018, Praha 4 - Háje)


Co se v mládí naučíš...

img_7152.jpgToto stojí za připomenutí! Kolega Jirka H. se jako při klasickém dni v práci ptá jestli si někdo nedá pivo. Souhlasil jsem, ale čekal jsem od něj nějakou habaďůru, protože se tak potutelně smál a hle... za chvilku se s pivkem objevil. Kulišáckej úsměv měl od ucha k uchu. Nedávno se všichni dozvěděli, že čekáme miminko, tak jsem dostal ten správný "půllitr"!

 

 

 (5. září 2018, Praha 5 - Hlubočepy)


 Muž v černém

Už jsem skoro měsíc zavřený doma v karanténě s neschopenkou v ruce. Dnes jsem měl kontrolu u lékaře a za každou takovou vycházku jsem velice vděčný. Šel jsem celý v černém, možná abych podvědomě vyjádřil svůj smutek nad "domácím vězením". Cestou z kontroly jsem se chtěl zastavit na jedné kešce, která je uložená při cestě. Když jsem dorazil k místu uložení, které bylo na plotě, viděl jsem majitele jak opečovává svůj pozemek. Jako správný cacher jsem tedy posečkal vedle pozemku na takovém malém parkovišti dokud nebude vzduch čistý. Když pán viděl jak tam floutek v černém jen tak nenápadně vyčkává, tak došo k rozhovoru: 
Pán: "Chcete tady něco?"
Já: "Cožé?
Pán: "Jestli tady něco chcete?
Klidně jsem odpověděl: "Nené."

Čekal jsem tedy až pán dodělá svojí práci a zatim si dopisoval s mamkou co mám dělat k obědu. Podle pána jsem dělal asi nějakou podezřelou aktivitu v telefonu. Protože jsem ho periferně viděl jak mě celou tu dobu (asi 10 minut) neoblomně pozoruje. No nic, nebudu tady dělat rozruch a půjdu pryč a keš odlovím až bude vzduch čistý. Když jsem odcházel tak na mě pán zařval ať se otočím. Když jsem se otočil, tak na mě mířila čočka jeho telefonu a udělal si mou fotku. No jo princ Harry v Ervěnicích, to si musíš prostě vyfotit. Když jsem se ho s pobavený ptal proč si mě fotí, tak se mi dostalo této odpovědi: "No, to pujde na policii. Tady plánujete vloupačku. Minulý tejden tady byla vloupačka a třeba Vás kluci poznaj nebo ne.Ono by to ve výsledku dávalo smysl, protože když teď dostanu výplatu po 43106713_698789003827202_7583261967977021440_n.jpgnemocenské, tak si prostě musím sehnat prachy jinak... Pak proběhl ještě nějaký rozhovor mezi námi, ale neměl jsem nějak zapotřebí se s nervózním pánem bavit a tak jsem pobavený odešel. Ať si své další faux pax užije s klukama na Policii, nicméně děkuji pánovi za inspiraci k obědu. Dnes budou jako u správného gangstera brambory na loupačku! 

PS: Teď už budete vědět, proč jsem si šel sednout - teď už to ale domácí vězení nebude.

  (4. října 2018, Jirkov)


 
 

 

Portrét


Kontakt

facebook.com/pavel.jurinec

Geocaching.comStatistiky

Online: 1
Celkem: 4979
Měsíc: 285
Den: 9