Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zámek Veltrusy

13. květen 2018


V neděli mělo být krásné počasí a tak jsme s Barunkou přemýšleli o výletě. Napadl mě zámek na severu od Prahy. Zámek Veltrusy. Dle fotek vypadal velice krásně a honosně, Barunka s tímto výletem souhlasila. Vyrazili jsme tedy na Masarykovo nádraží, kde jsme v rychlosti vyluštili multinu. Finálka bohužel vycházela moc daleko, na její odlov nebyl čas. Nasedli jsme do Elefantu a hurá na sever. Jelikož jsme oba pintlichové a řešíme vše do posledního puntíku, vyzjistili jsme z lehkého přejetím okem mapy, že budeme vystupovat v Nelahozevsi a k zámku procházkou dojdeme pěšky. Cesta ve vlaku ubíhala a sluníčko za oknem věštilo pěkný výlet. V tu chvíli se z ampliónu ozvalo Nelahozeves Zámek. Téměř všichni cestující v naší blízkosti se zvedli a vyrazili k výstupovým dveřím. Že by jsme byli na místě? Tak jdeme taky. Po výstupu jsme zjistili, že jsme vystoupili o zastávku dříve. Nevadí, alespoň jsme si prohlídli Nelahozevský zámek. V dálce byl vidět modrý most přes Vltavu, po něm přejdeme při cestě k našemu cíli. Cesta k mostu nebyla moc přístupná. V hlavě se mi honilo, že nás čeká nejspíše zase nějaké zpestření. Při příchodu k němu jsme zjistili, že se jedná jen o technický most, který byl uzamčený brankou. Vracet se mi rozhodně nechtělo. Pokuřující omladina na schodech mi potvrdila, že přelézt se to bezpečně dá. Po chvilce už Barunka přelézala zábradlí na schody. Musím ji ocenit, protože to nebylo vůbec jednoduché. Podél potrubí jsme přešli zdárně Vltavu.

img_4799-horz.jpg

Na druhé straně jsme kráčeli v oblasti chatek a zahrádek - moc hezká procházka. Po nějaké době jsme došli až do zámeckého parku, kde na nás přes rybník vykoukl Zámek Veltrusy. U zámku se konal zřejmě den rodiny. Děti tu zvesela pobíhaly a rodiče opodál diskutovali. Musím říci, že jsem byl překvapený drobnějšími rozměry zámku. Je moc hezký, ale čas už na něm zanechal své vrásky. Udělali jsme pár fotek, vyrazili na nedalekou keš a pak jsme se šli naobědvat do zámecké restaurace. img_4842.jpgVelice rád chválím, ale zde to asi nepůjde. Teď je mi líto, že jsem zapomněl na fotky. Já jsem si objednal s chutí smaženého pstruha s bramborami a Barunka boloňské špagety. Podivili jsme se nad kuřecími kousky masa místo mletého, který nabízel jídelní lístek. Teď k mému jídlu. Ceník sliboval (protože co se týče pstruhů mám dobré porovnání) nižší cenu za dkg masa, než u restaurací s atraktivnějším umístěním. Nakonec byl o hodně dražší při stejné váze. Ano vždy se za rybu platí dodatečný poplatek, ale tento byl přespříliš nahozený. Jeho úprava dokonce nebyla odpovídající ceně. Korunu celé této návštěvě dala má otázka. V jídelním místku u ryb bylo uvedeno, že odebírají kvalitní ryby od místního rybáře - to ve mně vyvolalo otazník a tak jsem tedy zeptal. Servírka působila velice mile, ale se zděšením v očích mi sdělila, že se skočí zeptat paní provozní.  Když po nějaké době přiběhla s účtem, tak mi odpověděla, že ani provozní neví odkud ryby pobírají. Nevím, ale pokud odebírám suroviny od místního dodavatele, tak snad vím kdo to je, nebo ne? Tady čuchám nějakou levárnu. Cestou zpátky jsme se pomalinku vydali procházkou na nádraží Nelahozeves. Byl to moc hezký výlet, až na návštěvu restaurace, kde jsme nechali nemalé peníze. Pro zlepšení nálady jsme se navštívit kino. Nakonec vyhrálo 4DX kino na Chodově, ke kterému jsme dojeli z Nádraží Holešovice. Tento zážitek předčil za mě celý výlet.

img_4853-horz.jpg

Ani jeden z nás nečekal, že Avegers: Infinity War bude taková pecka - jednoznačně doporučuji návštěvu zámku Veltrusy, oběd si ale dejte někde jinde. Stejně tak doporučuji návštěvu 4DX kina. To není kino, to je show.


Tento výlet v číslech

mapa-vel.png

Vzdálenost: cca 8 km

Čas chůze: cca 2 h 26 min

Cena (jídlo): cca 450,- Kč

Cena (4DX + popcorn): cca 750,- Kč

                     

 
 

 

Portrét


Kontakt

facebook.com/pavel.jurinec

Geocaching.comStatistiky

Online: 1
Celkem: 4979
Měsíc: 285
Den: 9